Play DohPlay-Doh Oyun Hamuru 4 Lü 448 gr
Play DohPlay-Doh Oyun Hamuru 4 Lü 448 gr
Play DohPlay-Doh Oyun Hamuru 4 Lü 448 gr
Play DohPlay-Doh Oyun Hamuru 4 Lü 448 gr
Play DohPlay-Doh Oyun Hamuru 4 Lü 448 gr

Play-Doh Oyun Hamuru 4 Lü 448 gr (GK00134)

Marka : Play Doh
Fiyat : ₺49,90(KDV Dahil)
₺49,90 'den başlayan taksitlerle

Play-Doh Oyun Hamuru 4 Lü 448 gr

Peki Oyun Hamurları Çocuğuma Nasıl Fayda Sağlar?

Hepimiz, annelerimiz hatta büyükannelerimiz yemek hazırlamaya uğraşırken masada, yanı başlarında oyalanmamız için verilen, elimizdeki bir parça hamur ile dakikalarca boğuşmuşuzdur. Oyun hamuru, öyle herkesin çocukluk döneminde yoktu tabii. Hayal dünyamızı zorlar, çeşitli şekiller yapmaya çabalardık. Ta ki, hamur ellerimize vıcık vıcık yapışana veya yemek saati gelene kadar.

İşte tam da bu noktada oyun hamuru, çocuğunuzun zihinsel gelişimi üzerinde büyük bir rol oynuyor. Hiçbir şekle sahip olmayan oyun hamurları, çocuğunuzun oynarken özgür hissetmesini sağlayacaktır. Kendini özgür hisseden ve eğlenip öğrenirken sınırlanmamış bir çocuk, yaratıcılığını daha kolay sergileyebilir. Hayal gücünün sınırlarını zorlayarak hem yaratıcı fikirler ortaya çıkarır, hem de ufkunu geliştirir. Üretkenliğini arttırır. Şekil vermek için parmaklarını kullanırken kas gelişimi de olumlu olarak etkilenecek ve minik yavrunuz aynı zamanda el becerisi kazanacaktır. Eğitici özelliği çok yönlü olan bu hamurlar ile bebeğinizin zihinsel gelişiminde de olumlu etkiler görebilirsiniz.

Çocukların Duyu Gelişiminde Oyun Hamurunun Etkisi

Zekâ gelişimi üzerindeki pozitif etkilerinin yanı sıra, yumuşak yapısı ve güzel kokuları sayesinde çocuğunuz, görme-dokunma-koklama duyularını aynı anda kullanacak ve duyular arasındaki koordinasyonunu geliştirecektir. Bu şekilde öğrenme ve kavrama kabiliyeti de pekişecektir.

Oyun Hamuru Alırken Bunlara Dikkat Etmeyi Unutmayın!

Oyuncak seçiminde bulunurken, anne-babalar olarak çocuğunuzun sağlığı ve güvenliği için çok daha seçici ve dikkatli davranırsınız. Söz konusu bu eğlenceli hamurlar olduğunda da aynı özveriyi göstermeniz çok uygun bir davranış olacaktır. Çünkü çocuğunuzun eline aldığı, kokladığı hatta zaman zaman istemsizce de olsa ağzına ve yüzüne sürebildiği bir oyuncaktan bahsediyoruz. Aldığınız eğitici-öğretici hamurların içeriğinde kimyasal malzemeler kullanılmamış olmasına önem vermelisiniz. Güvenilir ve bilindik markaları tercih etmelisiniz. Kıvam ve yumuşaklığının bebeğiniz için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca üzerinde CE işareti olan veya buna benzer başka bir standarda ait işaret olan belgeli oyun hamur setleri seçerek çocuğunuza güvenli bir oyuncak temin etmiş olursunuz.

06

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR